« Powrót

ZŁOTY  INSTALATOR  DLA  NAJLEPSZYCH

 

Po wstępnych eliminacjach zgłoszeń, które przeprowadzono w Oddziałach Okręgowych Korporacji, Sąd Konkursowy w składzie:

Przewodniczący Sądu - Joanna Jankowska - Redaktor Naczelny „Polskiego Instalatora”

Sekretarz Sądu - Tomasz Malowany - Dyrektor Generalny Polskiej Korporacji Techniki SGGiK,

Jurorzy – eksperci: Tadeusz Jassa, Piotr Czerwiński, Wojciech Jaster, Lucjan Furtak, Marek Skowroński, Andrzej Sław, Norbert Winogrodzki

 

na podstawie zgłoszonych wniosków, dokumentów i zasięgniętych opinii na posiedzeniu w dniu 17 maja 2017 roku sąd postanowił przyznać tytuł „ZŁOTEGO INSTALATORA dla Najlepszych za 2016 rok” następującym firmom:

 

  Statuetki wraz z okolicznościowymi dyplomami wręczali (od prawej strony): Wiceminister Infrastruktury i Budownictwa Pan Tomasz Żuchowski, Redaktor Naczelna Polskiego Instalatora Pani Joanna Jankowska i Prezydent Korporacji Pan Tadeusz Jassa. 

 

 

firma aquatherm – Polska Jacek Ligaszewski  z Warszawy

za aquatherm black system – prefabrykowany, modułowy system przeznaczony do wykonywania ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego. 

    

 

Firma aquatherm-Polska Jacek Ligaszweski z powodzeniem od ponad 25 lat oferuje na polskim rynku kompletne systemy do budowy instalacji wodociągowych, grzewczych i klimatyzacyjnych z przeznaczeniem dla szerokorozumianej gałęzi budownictwa.  

aquatherm black system, są to panele wykonane z polipropylenu w kształcie prostokątów o szerokiej gamie wymiarów przeznaczone do budowy niskotemperaturowego, wodnego ogrzewania ściennego lub ogrzewania – chłodzenia sufitowego w obiektach mieszkalnych, biurowych i użyteczności publicznej. System cechuje łatwość montażu. Panele mogą być ze sobą łączone techniką zgrzewania a także techniką wykorzystującą przyłącza elastyczne ze złączkami typu „klik“, co daje możliwość rozłączania elementów.

 

 

firma Caleffi Poland Sp. z o.o. z Krakowa

za CALEFFI DIRTMAGSLIM 5451 – kompaktowy separator zanieczyszczeń wykonany z technopolimeru, wykorzystujący technologię zawirowań i pole magnetyczne.

 

           

 

Firma Caleffi Poland Sp. z o.o. to europejski lider w zakresie produkcji najwyższej jakości armatury regulującej i pomiarowej wykorzystywanej do zastosowań domowych i przemysłowych w sektorze ogrzewania, klimatyzacji, instalacji sanitarnych oraz odnawialnych źródeł energii. Produkcja, co należy podkreślić, w całości odbywa się w trzech zakładach zlokalizowanych we Włoszech.

CALEFFI DIRTMAGSLIM 5451 – to jedyny na rynku kompaktowy, wykonany z technopolimeru separator zanieczyszczeń wyposażony w specjalny, opatentowany element wspomagający wytrącanie zanieczyszczeń w obiegu grzewczym, osiągający najwyższą wydajność oczyszczania instalacji zarówno z zanieczyszczeń mechanicznych, cząstek stałych oraz dzięki wyposażeniu w opaskę magnetyczna cząstek ferromagnetycznych. Specjalna konstrukcja cylindra separatora zabezpiecza przed powrotem usuniętych zanieczyszczeń do obiegu grzewczego.

Nagrodzony produkt dedykowany jest systemom wykorzystującym jako źródło ciepła kotły kondensacyjne oraz pompy ciepła a także zabezpieczającym obiegi grzewcze oparte na systemach ogrzewania płaszczyznowego.

 

 

firma TERMET S.A. ze Świebodzic

za gazowy, wiszący kocioł kondensacyjny z wbudowanym zasobnikiem c.w.u. ECOCONDENS INTEGRA II PLUS

          

 

Firma TERMET jest czołowym i jedynym polskim producentem gazowych urządzeń grzewczych działającym już ponad 70 lat, to na pewno powód do dumy. Przez te lata udało się zbudować stabilną, solidną firmę cieszącą się uznaniem klientów. Firma posiada własne biuro projektowo – badawcze, dzięki czemu może zaoferować produkty o wysokiej jakości i niezawodności, w tym także wyposażone we własne opatentowane rozwiązania techniczne.

Kocioł kondensacyjny ECOCONDENS INTEGRA II PLUS to nowoczesna technologicznie, kondensacyjna jednostka grzewcza z wbudowanym zasobnikiem c.w.u., powstała z wykorzystaniem komponentów renomowanych światowych producentów, pozwalająca uzyskać wysoką i niezawodną sprawność urządzenia. Zespół projektowy firmy Termet, tak optymalnie dobrał najnowszej generacji komponenty urządzenia, że zużycie gazu i energii elektrycznej wpływa znacząco na ekonomiczną i ekologiczną prace kotła.

 

 

firma INTECH Engineering Spółka z o.o. z Gdańska

za zaprojektowanie i wykonanie pod klucz nowatorskiej, kompleksowej, wysokosprawnej instalacji do wykorzystania energii odpadowej strumieni gazów z instalacji Aldehydów i Alkoholi Jednostki Biznesowej OXO Zakładów Azotowych Kędzierzyn Koźle.

 

              

 

INTECH Engineering Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Gdańsku powstała w czerwcu 2016r. w wyniku przekształcenia spółdzielni pracy w spółkę prawa handlowego i kontynuuje działalność Instytutu Wdrożeń Technicznych INTECH Spółdzielni Pracy z siedzibą w Gdańsku – podmiotu powstałego w 1983 roku.

Wiodącym przedmiotem działalności INTECH Engineering Sp. z o.o. jest działalność inżynierska w dziedzinie przemysłowych zastosowań nauki i techniki oraz działalność innowacyjno-wdrożeniowa. Specjalizuje się w kompleksowej realizacji  instalacji przemysłowych w zakresie pary, wody, paliwa, gazów i energii cieplnej. Realizuje obiekty kotłowni parowych oraz układy kogeneracyjne na wytwornicach pary i kotłach odzysknicowych firmy Clayton, elektrolizernie oparte na generatorach wodoru firmy Hydrogenic Systems, stacje uzdatniania wody oraz systemy automatyki przemysłowej. Realizacje na ogół obejmują kompletne wykonawstwo w systemie „pod klucz”, począwszy od opracowania koncepcji rozwiązań technicznych, poprzez wykonanie prac projektowych i dokumentacyjnych, dostawę urządzeń, wykonawstwo instalacji na obiektach, uruchomienia aż po prowadzenie profesjonalnego serwisu gwarancyjnego.

Celem zapewnienia najwyższej jakości oferowanych produktów i usług firma wdrożyła system zarządzania jakością zgodny z normą ISO 9001:2008 oraz standard militarny NATO AQAP 2210:2009.

Poza wyróżnioną w obecnej edycji konkursu instalacją, firma może się pochwalić wykonaniem wielu innych bardzo interesujących instalacji, min. in.:

- kotłowni parowej dla firmy farmaceutycznej Pfeizer,

- autonomicznego systemu rezerwowego zasilania parowego dla zakładu przerobu odpadów jądrowych Sellafield w Anglii,

- mobilnej kontenerowej kotłowni parowej dla największej rumuńskiej spółki naftowej OMV Petrom,

- systemy pary przemysłowej w wersji SKID dla kopalni złota spółki Petropavlovsk PLC w Obwodzie Amurskim w Rosji,

- kotłowni parowej dla Q8 Oils oddział w Kuwejcie przedsiębiorstwa Petroleum z Belgii.

 

 

 firma Zakład Usługowy SZPIL z Budzynia

za wzorcowe wykonywanie prac instalacji grzewczych i sanitarnych z wykorzystaniem najnowszych rozwiązań technicznych branży instalacyjnej w obiektach użyteczności publicznej oraz w budownictwie mieszkaniowym.

        

 

Zakład Usługowy SZPIL jest firmą instalacyjną powstałą 26 lat temu. Od początku swojej działalności na rynku instalacyjnym jest uczestnikiem programu rozwoju nowoczesnej techniki instalacyjnej, którą zapoczątkowało wejście na polski rynek firm takich jak: Schaefer; Koerting; Grundfos; Reflex i Schutz. Firma uczestniczyła w szkoleniach organizowanych przez te firmy w zakładach w Niemczech. Z czasem po wejściu na rynek polski innych firm producenckich, mając uzyskane już doświadczenie firma łatwo zaczęła stosować urządzenia firm takich jak Viessmann, Vaillant, De Dietrich, Junkers czy Beretta. Produkty tych firm stosuje z powodzeniem w całej dotychczasowej działalności na rynku. Oprócz prac wykonywanych głównie w zakresie budowy kotłowni, instalacji ogrzewania i przygotowania ciepłej wody w obiektach, firma wykonuje także instalacje gazowe, instalacje wod-kan oraz instalacje uzdatniania wody dla obiektów o szczególnych wymogach jakościowych jak np. Browar w Wieliczce.

Od dwóch lat czynnie uczestniczy w programie ograniczenia niskiej emisji w Krakowie i w ramach wdrażania ustawy „antysmogowej” realizuje w budynkach mieszkalnych Krakowa i Wieliczki wymianę kotłów węglowych na urządzenia gazowe dofinansowywane przez samorządy.

 

 

 firma Instalacja Świnarscy Sp. J. Grupa SBS z Zielonki

za nowoczesne rozwiązania w organizacji handlu hurtowego i detalicznego wyrobów branży instalacyjnej wraz ze wsparciem technicznym dla klientów. 

        

 

Firma Instalacja rozpoczęła swoją działalność w 1993 roku. Od samego początku celem jej było stworzenie hurtowni oferującej nowoczesne instalacje sanitarne i grzewcze. Od 1997 roku jest autoryzowanym dystrybutorem wyrobów firmy Wavin Metalplast-Buk. Ponadto od lat współpracuje z wieloma renomowanymi producentami artykułów instalacyjnych z Polski i z zagranicy. W siedzibie w Zielonce otworzyła Salon Firmowy Viessmann oraz salon łazienek oferujący produkty kompleksowego wyposażenia łazienek dla domu i użytku publicznego.

Od 2008 roku jest udziałowcem grupy zakupowej systemów infrastrukturalnych: Polskie Składy Armatury (PSA). W 2009 roku dołączyła do największej grupy zakupowej branży instalacyjno-sanitarnej i grzewczej: Grupy SBS.

Klientami hurtowni są generalni wykonawcy i podwykonawcy obiektów inżynieryjnych, drogowych, kubaturowych oraz przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjne, gazownicze, ciepłownicze, hurtownie i sklepy branży instalacyjno-sanitarnej, wykonawcy robót instalacyjnych, deweloperzy, jednostki administracji publicznej oraz inwestorzy indywidualni.

Pracownicy hurtowni stanowią wykwalifikowany zespół, który dzięki wieloletniemu doświadczeniu i wiedzy służy klientom firmy technicznym doradztwem oraz wszechstronnymi informacjami na temat oferowanych materiałów i urządzeń.

 

 

 firma De Dietrich Technika Grzewcza Sp. z o.o. z Wrocławia

za MODULENS G Hybrid – nowatorski układ hybrydowy łączący wydajność gazowego kotła kondensacyjnego z zaletami powietrznej pompy ciepła.

 

       

 

Firma De Dietrich Technika Grzewcza z Wrocławiajest samodzielnym przedstawicielstwem francuskiego koncernu De Dietrich, działającym od blisko 20 lat w Polsce.

Od 2009 roku Grupa De Dietrich Remeha tworzy wraz z koncernem Baxi grupę BDR Thermea, wiodącą w skali światowej grupę w dziedzinie nowatorskich rozwiązań i usług związanych z ogrzewaniem i ciepłą wodą użytkową.

Nagrodzony nowotarski układ hybrydowy MODULENS G Hybrid wykorzystuje odnawialne źródła energii jakim jest pompa ciepła łącząc je harmonijnie z kondensacyjnym kotłem grzewczym. Urządzenie posiada tryby pracy umożliwiające wybór źródła ciepła ze względu na cenę nośnika energii lub ze względu na poszanowanie środowiska. Takie rozwiązanie jest idealnym urządzeniem grzewczym, które poprzez wysoką efektywność i ograniczanie emisji spalin przeciwdziała powstawaniu smogu i produkcji gazów cieplarnianych.

 

 Konsorcjum:

Energetyka Solarna Ensol Sp. z o.o. & Biuro Projektowe Profim s.c.

i SGS Service Systemy Grzewcze i Sanitarne Sp. z o.o. z Raciborza

za modernizację układów przygotowania c.w.u. w oparciu o odnawialne źródła energii – kolektory słoneczne i powietrzne pompy ciepła w Spółdzielni Mieszkaniowej „Nowoczesna” w Raciborzu.

 

   

 

Działająca od 2006 roku firma ENSOL jest znanym, polskim producentem kolektorów słonecznych, mająca w swojej ofercie szeroki asortyment produktów o wysokim stopniu zaawansowania technologicznego i potwierdzonej badaniami i certyfikatami jakości.

Firma ENSOL wraz z Biurem Projektowym Profim i firmą wykonawczą SGS Service Systemy Grzewcze i Sanitarne stworzyła konsorcjum, które od kilku lat realizuje unikalny w skali kraju projekt modernizacyjny układu przygotowania ciepłej wody użytkowej w oparciu o odnawialne źródła energii dla Spółdzielni Mieszkaniowej Nowoczesna w Raciborzu. Koncepcja opracowana przez konsorcjum przewiduje przygotowanie ciepłej wody użytkowej w oparciu o kolektory słoneczne, powietrzne pompy ciepła a także o ciepło zdalaczynne z miejskiej sieci ciepłowniczej. Takie rozwiązanie, wykorzystujące dwa źródła energii odnawialnej, pracujące w budynkach wielorodzinnych jest unikalne w skali kraju. Do tej pory w ramach umów ze Spółdzielnią SM NOWOCZESNA zaprojektowano i wykonano ponad 30 monitorowanych stale węzłów ciepła dla c.o.w. a projektant i wykonawca instalacji gwarantują pod rygorem kar umownych, osiągnięcie 40 % oszczędności na przygotowaniu ciepłej wody w okresie roku.

Taki nowatorski projekt realizowany z powodzeniem przez konsorcjum w spółdzielni mieszkaniowej może być dobrym przykładem dla innych inwestorów, którzy mają w swoich zasobach budynki z mało wydajnymi instalacjami przygotowania c.w.u.

 

 

 firma Robert Bosch Sp. z o.o. z Warszawy

za zestaw do hybrydowego solarno-gazowego ogrzewania oraz przygotowania c.w.u., stworzony na bazie kotła kondensacyjnego Bosch Condens GC9000iWM, kolektorów słonecznych, zasobnika buforowego oraz modułu MB LANi do zdalnego sterowania poprzez aplikację ProControl.

 

         

 

Grupa Bosch  jest obecna w Polsce od roku 1992. Jednym z czterech sektorów działania firmy jest energetyka i technologie budownictwa. Działający w tym obszarze Bosch Thermotechnik GmbH, należąca w 100% do grupy Bosch, to międzynarodowy lider w produkcji urządzeń grzewczych do ogrzewania i przygotowania ciepłej wody. Dział Bosch Termotechnika oferuje komfortowe, wydajne energetycznie i ekologiczne rozwiązania grzewcze do budynków. Podczas opracowywania produktów uwzględniane są zasady zrównoważonego rozwoju dotyczące zużycia zasobów, a także wymogi elastyczności systemu i łatwości obsługi.

Dział Termotechniki obejmuje regionalne i międzynarodowe marki, takie jak Bosch, Buderus i Junkers. Oferta obejmuje szeroki zakres produktów: stojące lub wiszące kotły grzewcze, pompy ciepła, systemy słoneczne, kotły olejowe, czy na paliwo stałe, kotły przemysłowe i moduły kogeneracyjne. Wszystkie produkty Działu Termotechnika są pionierskie w zakresie wydajności energetycznej oraz ekologii.

Nagrodzony zestaw solarno-gazowy dzięki wbudowanemu dodatkowemu zaworowi mieszającemu i układowi kontroli temperatury, optymalizuje zużycie energii przez maksymalnie wykorzystywanie energii solarnej w pierwszym rzędzie, traktując gaz jako źródło ciepła rezerwowe, opcjonalne. Automatyka kotła pozwala na wykorzystanie gazu wyłącznie jeśli ilość energii solarnej jest niewystarczająca dla zapewnienie oczekiwanego komfortu ogrzewania lub podgrzewania wody. Dzięki temu system osiąga niezwykle wysoką efektywność energetyczną w zakresie ogrzewania  (klasa A+), w zakresie c.w.u. (klasa A+++).

 

 

 firma Viessmann Sp. z o.o. z Wrocławia

za moduł komunikacyjny Vitoconnect 100, który dzięki aplikacji ViCare ułatwia użytkownikom samodzielne, zdalne zarządzanie instalacją grzewczą w domu poprzez łącze internetowe.

 

 

       

 

Firma Viessmann jest jednym z członowych na świecie producentem urządzeń i technologii grzewczych, sukcesywnie wprowadzającym do produkcji coraz nowocześniejsze, sprawniejsze energetycznie i bardziej dbające o środowisko technologie. Można by wiele o tej firmie mówić i to bardzo, bardzo dobrze ale na podkreślanie zasługuje fakt znacznych nakładów jakie firma ta ponosi na badania i wdrożenia nowoczesnych technologii.

Grupa Viessmann jest wiodącym producentem systemów grzewczych, przemysłowych i chłodniczych. Od 25 lat działalności na polskim rynku, specjaliści Viessmann zainstalowali kilkaset tysięcy urządzeń grzewczych i zrealizowali ponad 500 000 instalacji grzewczych w domach jednorodzinnych, obiektach sportowych, wypoczynkowych, hotelach, szkołach, szpitalach, zakładach przemysłowych, budynkach mieszkalnych oraz budynkach użyteczności publicznej.

Nagrodzony w konkursie produkt – moduł komunikacyjny Vitoconnect 100, wpisuje się w obecny kierunek digitalizacji funkcjonowania firmy i produktów przez nią oferowanych na rynku. W swojej działalności firma nastawiona jest na przyszłość i tworzenie coraz nowocześniejszych i przyjaznych środowisku produktów. 

 

 

Członkowie Wspierający Korporacji